Şikayet Politikası

Şikayet Politikası

Mutfakinsanlari.com isimli girişim projemiz her geçen gün siz Şeflerimiz ve Mutfak Âşıklarımızın destekleri ile büyümekte. Bu büyümenin sağlıklı olabilmesi ve sizlere uygun bir platform olabilmesi içinse tüm gücümüzle yanlış, çalıntı, rahatsız edici içerik ve yorumların uzaklaştırılması için uğraşıyoruz. Bunun için siz Mutfak İnsanlarına güveniyoruz ve site içi kullanım kurallarımızı ihlal ettiğini düşündüğünüz içerik ve yorumları bize şikâyet etmenizi önemle rica ediyoruz. Bu tarz kötü içeriklerin sitemizde yer almaması için oluşturmuş olduğumuz ekibimiz ile şikayetlerinizi değerlendirmeye alıyor ve Mutfakinsanlari.com’un güvenli kaldığını belirtmek istiyoruz.


Tarafımıza şikâyet edilen kişiler, yorumlar ya da içerikler detaylı incelenecek olup aşağıda bulunan maddeler taraflarından talep edilebilecektir.  • Kullanım koşullarını, yorum koşullarını, gizlilik politikasını ya da üyelik sözleşmesini ihlal eden durumlarda harekete geçilecektir.

  • Şikâyet edilen içerik, yorum ya da kullanıcının siteden kaldırılacağı garantisi verilmemektedir. Site kullanım koşullarımızı ihlal etmiyor olabilir.

  • Şikâyetleri inceleyen ekibimiz şikâyet kutucuğunuza yazmış olduğunuz konuya göre sorun ile ilgilenecek olup bu kutulara sorunun anlaşılır ve eksiksiz şekilde girilmesi gerekmektedir.

  • Bir kullanıcının, yazının, içeriğin ya da yorumun fazla sayıda kişi tarafından şikâyet edilmesi kesin olarak yayından kaldırılacak gibi bir durum yaratmamaktadır.

  • Şef olarak üye olan üyelerimizden Şef olduğuna dair mezun oldukları gastronomi okullarından mezuniyet belgesi, diploma ya da çalışmakta olduğu yerden belge talep edilebilecektir.

  • Site içi kuralları ihlal etmenin sonuçları kullanıcının Mutfakinsanlari.com’daki geçmişine ve yapmış olduğu ihlale göre değişecektir. Örneğin, bir kullanıcıyı gerçekleştirmiş olduğu ihlal sonucu sadece uyarabiliriz fakat bu ihlallere devam etmesi ve site içi kurallara uymaması durumunda site içi yorum ve içerik yazmasını engelleyebilir, hatta üyeliğini sonlandırabiliriz.