Karaköy'deki tatlı dekorlu kafe kültürünün İstanbul'da bir çok semte yayılmaya başlaması bence hepimizi mutlu ediyor. Hele de bu kafelerin içinde lezzet harikaları olunca iyice ilgimizi çekiyor. Bugün size uzun zamandır hep duyduğum ve hakkında hep iyi yorumlar aldığım bir mekandan bahsetmek istiyorum; Voi Cadde!

Voi, hem Teşvikye hem de Bağdat Caddesi'nde sevimli bir kafe. Burayı sevimli yapan tek şey güzel dekorasyonu değil, aynı zamanda menüsünün kapsamlılığı.

Menüde orjinal tarzda kahveler, sağlıklı yiyecekler ve tatlılar, normal tatlılar ve yiyecekler olmak üzere bölümler var. Benim gözümün en çok takıldığı bölüm sağlıklı bölüm olsa da kendimi durduramayıp bir ''Kinderli Cheesecake'' yedim. Tadı içtiğim Blueberry Latte kadar müthişti!

Baktığınız zaman farklı tatlar var. Sağlıklı seçeneğine geldiğimizde, badem unlu tatlılar, fit brownieler, ceviz unlu tartlar, şekersiz lezzetler, yulaflı tatlar. Sağlıklı beslenen herkes için muhteşem seçenekler var. Hepsi de birbirinden doyurucu ve lezzetli.

Güzel bir kahve deneyimi yaşamak istiyorsanız da bence gelip her hafta bir kahveyi denemenizde fayda var derim. Kahve kültürüyle çok aram yoktur ama bu şekilde ilgi çekici ve farklı tatlar deneyen yerleri tebrik ediyorum çünkü insanı kahve kültürüne yakınlaştırıyor! Blueberry Latte, Honey and Ginger Latte, Lavender Latte, Bubble Gum Latte, Coconut Latte, Pumpkin Latte, Ice Zebra Mocha, Irish Kiss gibi say say bitmez ve tadından yenmez kahveler mevcut. Adları bile kahveleri sayıklamama yetiyor.

Muhteşem tatlı bölümüne gelirsek eğer, cheesecake deneyimini yaşayabileceğiniz en iyi yer derim. Bence burada biraz Amerikan kültürünü kullanmışlar. Amerikanın o çılgın abartılı tatlılarını seven de çok kişi olduğu için buranın cheesecakeleri de oldukça ilgi çekici olmuş. Hiç değilse her kafede fix satılan frambuaz - limon ve çikolatalı cheesecake üçlüsüne farklı bir soluk getirmiş. Neler mi var dersek, Oreo Cheesecake, Kinder Cheesecake, Snickers Tart, Mars Coffee Cheesecake, Nutella Cheesecake, Çilekli Milka Cheesecake...

Bence gidin bir deneyin derim!

Yorumlar
  • Henüz yorum yapılmadı.
Önceki Blog Yazısı Sonraki Blog Yazısı